آموزش سینک کردن صدا با تصویر در پریمیر (قسمت دوم)

  • 30 آذر 1399
  • 1 دیدگاه

در این مقاله بهتون آموزش می دم چطور با کمک نرم افزار PluralEyes خیلی ساده و سریع فایل های یک مصاحبه رو سینک (Sync) کنید، اگه شما هم دنبال یادگیری روشی برای سینک کردن فایل های مصاحبه تون هستید با من همراه باشید.

احتمالا تا به حال براتون سوال شده باشه که چطور یک مصاحبه از چند نفر گرفته میشه و انقدر هماهنگ چیده میشه، در ادامه با من همراه باشید قراره با نرم افزار PluralEyes و در پریمیر (Premiere) مشکلتون رو حل کنیم.

خب در مرحله اول ما نرم افزار PluralEyes رو باز می کنیم (لینک دانلود این نرم افزار کرک شده رو اواسط مقاله براتون گذاشتم)،

نرم افزار PluralEyes

گزینه Add Media رو انتخاب می کنیم، میریم سراغ ویدیو هایی که توسط دوربین اولمون ثبت شده و همه ویدیو ها رو درست مثل تصاویر زیر ایمپورت (Import) می کنیم داخل PluralEyes، بعد از اینکه تمام ویدیو های دوربین اولمون داخل PluralEyes ایمپورت (Import) شد، میریم سراغ ویدیو های دوربین دوممون و درست مثل کاری که دفعه قبل انجام دادیم، تمام ویدیو های دوربین دوممون رو داخل PluralEyes ایمپورت (Import) می کنیم.
در مرحله دوم بر می گردیم داخل پوشه هامون و تمام فایل های صوتی مون رو هم انتخاب می کنیم و داخل PluralEyes ایمپورت (Import) می کنیم.
نکته: دقت کنید که ترتیب ایمپورت (Import) کردن فایل ها به شدت اهمیت داره (در مرحله اول ویدیو های دوربین اول، بعد ویدیو های دوربین دوم و در آخر فایل های صوتی ضبط شده)

بارگذاری کلیپ در PuralEyes

بارگذاری کلیپ در PuralEyes

بارگذاری کلیپ در PuralEyes

فایل صوتی مصاحبه

 


دانلود آخرین نسخه PluralEyes نرم افزار مورد نیاز برای سینک کردن ویدیو: PluralEyes 4.1.1 Win/macOS


بعد از اینکه تمام فایل های ما آماده سیکرونایز (Synchronize) شدند، گزینه سیکرونایز (Synchronize) رو انتخاب می کنیم و منتظر می شیم تا نرم افزار فایل های ما رو برامون سینک کنه.
بعد از سینک شدن فایل های ما نوبت اکسپورت (Export) کردن میرسه، روی گزینه Export Timeline کلیک می کنیم و از منوی پیش رو از قسمت Export Format گزینه Premiere Pro رو انتخاب می کنیم تا خروجی ما رو ببره داخل نرم افزار پریمیر (Premiere)، تیک گزینه Color Unsynchronized clips و Move Unsynchronized clips to the end رو فعال می کنیم و بدون اینکه تیک آخر رو فعال کنیم، گزینه اکسپورت (Export) رو انتخاب می کنیم؛ فایل خروجی مون رو با فرمت xml. ذخیره می کنیم و فایل ذخیره شده رو داخل پوشه ای که تعیین کردید کپی کنید.

سینک کردن کلیپ در PuralEyes

سینک کردن کلیپ در PuralEyes

سینک کردن کلیپ در PuralEyes

سینک کردن کلیپ در PuralEyes

خروجی گرفتن در PuralEyes

سینک کردن کلیپ در PuralEyes


بیشتر بخوانید: تنظیمات صدا در پریمیر


از آیتم هایی که فایل در اختیارمون قرار داده روی Synced Sequence کلیک می کنیم و می بینیم که تمام کلیپ ها مون به صورت سینک (Sync) شده زیر هم قرار دارن.

Import فایل در Premiere

Import فایل در Premiere

در این مرحله کافیه ویدیو هامون رو با هم Nest کنیم، (بعد از اینکه ویدیو هامون رو انتخاب کردیم کلیک راست می کنیم و از منوی پیش رو گزینه Nest رو انتخاب می کنیم و بعد انتخاب کردن اسم فایل مون گزینه Ok رو می زنیم تا Nest ما ساخته بشه.

سینک کردن کلیپ در Premiere

سینک کردن کلیپ در Premiere

روی فایل Nest مون راست کلیک می کنیم، از منوی پیش رو گزینه Multi-Camera رو Enable می کنیم و آپشن Toggle Multi-Camera Switch رو انتخاب می کنیم و شروع می کنیم به ادیت کردن ویدیو هامون، به همین راحتی.

سینک کردن کلیپ در Premiere

سینک کردن کلیپ در Premiere

حتما حتما حتما اگه سوالی براتون پیش اومد تو کامنت ها برام بنویسید، مطمعن باشید تک تک کامنت ها و نظرات رو چک می کنم و جوابتون رو می دم.

 

1 دیدگاه
Photo
رضا 14 دی 1399

سلام و خدا قوت من دو روز با سایت شما آشنا شدم، واقعاً از ثانیه به ثانیه فیلم های آموزشی که داشتید استفاده کردم .خیلی ممنون اگر میشه فیلم آموزشب در خصوص اصلاح رنگ فیلم ها توی سایت قرار بدید.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. لطفا همه موارد الزامی را تکمیل نمایید.

جدید ترین دوره آموزش پریمیر (Adobe Premiere) رضا موسی زاده - پروژه محورمشاهده جزئیات