اصلاح رنگ در پریمیر

آموزش اصلاح رنگ در پریمیر
  • 20 مهر 1399

آموزش اصلاح رنگ در پریمیر به صورت کامل صفر تا صد کار با رنگ در پریمیر را آموزش میدهد.

آموزش اصلاح رنگ در پریمیر

در این آموزش ما با استفاده از نرم افزار پریمیر آموزش میدیم که چطور با استفاده از پنل Lumetri Color و لات های رنگی تصاویرمون رو اصلاح رنگ بکنیم تا از همچین رنگهایی که در ویدیو مشاهده میکنید به رنگ های بسیار شفاف و زیبا دست پیدا کنیم.

برای شروع کار اصلاح رنگ ویدیو در پریمیر، وارد نرم افزار پریمیر میشیم و قصد داریم که تصویر مورد نظرمونو اصلاح رنگ کنیم و قراره که برای اصلاح رنگ ویدیو مورد نظرمون از پنل  Lumetri Color استفاده کنیم.

پنل Lumetri Color

اما اگر پنل Lumetri Color ندارین میتونین از داخل قسمت windows داخل نرم افزار تیک Lumetri Color رو روشن و فعال کنین و همونطور که میبینین بیشتربه پنل basic lightroom شباهت داره و کسانی که با فوتوشاپ و یا لایت روم کار کردن براشون بسیار عادی جلوه میده و تازگی نداره و کسانی که براشون تازگی داره اصلا نگران نباشند چون تمام قسمت های این بخش رو کامل توضیح میدیم.

خب برای اینکه بخواهیم اصلاح رنگ حرفه ای در پریمیر رو شروع کنیم ابتدا وارد پنل basic خودمون میشیم و میتونیم با استفاده از وایت بالانس رنگ تصویرمون و تنظیم کنیم و بهتره که شما وایت بالانستون رو دقیق انتخاب کنین و حتی میتونیم Saturation بالا ببریم تا غلظت رنگمون بیشتر و بهتر بشه.

تنظیم White Balance

برای تنظیم وایت بالانسمون مهمترین نکته ای که باید در افکت رنگ در پریمیر در نظر داشته باشیم توجه بیشتر به رنگ های سفید کارمونه یعنی اینکه رنگ سفیدمون زیاد آبی یا تیره و یا روشن نباشه.

یک کار بسیار خوبی ام که میتونیم انجام بدیم اینه که تصویرمون رو انتخاب کنیم سپس بریم داخل قسمت opacity و یک Mask درست کنیم و این Mask رو دقیقا قرار بدیم بر روی همون ناحیه سفید رنگی که قراره ویرایش بکنیم.

این کار و که انجام دادیم باید بریم داخل قسمت Windows و گزینه Lumetri scops را فعال بکنیم و باید به شما بگم که فقط در Lumetri Scops میتونین Vectorscops و  waveform رو فعال کنین و اینکه ما با استفاده از Vectorscope  میتونیم رنگ اصلیه تصویرمون رو مشاهده کنیم. باید در اصلاح رنگ در پریمیر به رنگ های اصلی توجه ویژه ای بشه.

میبینیم که این رنگ سفیدی که ما انتخاب کردیم بیشتر به رنگ آبی شباهت داره پس نتیجه می گیریم که سفید نیست، بنابراین ما باید رنگمون رو تبدیل کنیم به رنگ زرد که داخل  قسمت Lumetri Color با استفاده از پنل white balance رنگمون رو به رنگ زرد نزدیک میکنیم تا زمانی که در مرکز قرار بگیره.

همین که در مرکز قرار میگیره نشون دهنده اینه که رنگش سفیده و حالا زمانی که رنگمون در مرکز قرار گرفت ما میتونیم وارد قسمت Effects Control بشیم و Opacity رو غیرفعال کنیم.

در آموزش کامل اصلاح رنگ در پریمیر بیشترین تنظیماتی که ما باهاش سروکار داریم همانند Highlight و Contrast و … به صورت کنترل دستی میباشند که خودمون به دلخواه و سلیقه شخصیمون کم و زیاد میکنیم.

یک نکته بسیار خوبی که اینجاس اینه که  Waveform ، نور تصویرمون رو از چپ به راست بهمون نشون میده. کمکی که ما از این نکته میخواهیم بگیریم اینه که ما میخواهیم بدونیم که تا چه مقدار ما میتونیم مقدار رنگ سفیدمون رو افزایش بدیم تا به رنگ سفید واقعی دست پیدا کنیم.

قانون Waveform

در استفاده از waveform قانونی با واحد  IREوجود داره که بر طبق این قانون مقدار سفیدها باید روی 100 باشه و مقدارمشکی های مطلق باید روی صفر باشه بعد از تنظیم کردن White و black کارمون ، هم اکنون میتونیم با کم و زیاد کردن shadows (سایه ها) به صورت کاملا شخصی تعیین کنیم که Contrast تصویرمون چه مدلی باشه

نحوه اعمال کردن لات

تا اینجا تصویر ما از لحاظ نور و White balance تا حدود زیادی تنظیم شده بعد از این مرحله وقتش رسیده که ما لات مون رو اعمال کنیم تا اصلاح رنگ کامل بشه.

برای اعمال کردن لات ، برروی تصویر کلیک میکنیم سپس داخل قسمت Creative میشیم  و در قسمت Look کلیک چپ میکنیم و از حالت none  به custom تغییرش میدیم و سپس لات موردنظرمونو انتخاب میکنیم و برای مثال من میخوام لات MOB رو اعمال کنم.

شما دوستان میتونید لات رنگی MOB رضا موسی زاده را از فروشگاه رضا موسی زاده همین الان دانلود و در پروژه های خودتون استفاده کنید. اگر تیزر های من و مشاهده کردید و رنگبندی تیزرها رو دوست داشتید، میتونید لات MOB رو دانلود کنید و به همین روش هایی که بهتون آموزش دادم روی تصویر و ویدیو های خودتون اعمال کنید.

بعد از اعمال این لات عکسمون زیاد جالب از آب در نمیاد برای همین منظور ما برای اینکه تصویرمون طبیعی تر و زیبا تر به نظر برسه میتونیم در بخش Creative از آپشن Intencity استفاده کنیم و با کم کردن مقدار این آپشن رنگ عکسمونو تکمیل کنیم.

کارایی لات MOB

کارایی لات MOB اینه که میاد Shadows رو به سمت رنگ آبی مایل میکنه و Highlight رو به سمت رنگ نارنجی مایل میکنه به این مدل لات ها میگن لات های Orange and till.

خب دوستان در اینجا ما اصلاح رنگمون به پایان میرسه و فقط میتونیم با یک Before and after تغییر عکسمون و زیبایی کارمون رو مشاهده کنیم. در نهایت کار ما اصلاح رنگ سینمایی در پریمیر رو به طور کامل انجام دادیم.

در ادامه این اموزش رو هم به صورت ویدئو تهیه کردم تا به صورت تصویری هم بتونید این آموزشات رو ببیند و استفاده کنید.

اگر سوال براتون وجود داشت یا به مشکلی بر خوردید، به صورت دیدگاه مشکل خودتون رو قرار بدید تا در کمترین زمان پاسخ بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. لطفا همه موارد الزامی را تکمیل نمایید.

جدید ترین دوره آموزش پریمیر (Adobe Premiere) رضا موسی زاده - پروژه محورمشاهده جزئیات