آموزش ساخت اکولایزر در افتر افکت

آموزش ساخت اکولایزر در افتر افکت
  • 3 مهر 1399

با آموزش ساخت اکولایزر در افتر افکت به صورت کامل مراحل ساخت Audio Spectrum را یاد میگیریم.

ساخت اکولایزر موزیک در افتر افکت

برای شروع کار با اکولایزر اماده در افتر افکت یک بک گراند با متن مورد نظر خودمون درست می کنیم و بعد از اون کارمون رو برای ساخت یک Audio Spectrum شروع می کنیم. در نهایت آموزش یک پروژه اماده اکولایزر در افتر افکت رو خواهیم داشت.

در ابتدا لایه جدیدی (new layer) درست میکنیم و سپس روی Side layer که ساختیم ، افکت Audio Spectrum رو اعمال میکنیم.

به محض اینکه افکت رو اعمال کردیم متوجه میشیم که یک خط بسیار معمولی و ظاهری بسیار ساده و بی آلایشی داره و هیچ اتفاق خاصی نیوفتاده و دلیلش فقط این میتونه باشه که ما هنوز تنظیمات خاصی روش اعمال نکردیم. اکولایزر در افتر افکت جز پروژه های کوچک در افتر افکت محسوب میشه.

روی Audio Spectrum کلیک می کنیم و از بخش Effect Controls  که داخل این بخش افکت Audio Spectrum رو مشاهده می کنیم که تنظیمات زیادی داره. میایم اول از همه روی قسمت Audio Layer  (مشخص کننده لایه ای هست که ما میخواهیم Audio Spectrum نسبت بهش واکنش نشون بده) که  باید همون فایلی باشه که ما میخواهیم Audio Spectrum به واسطه اش تکون بخوره و نشون بده، فایل مورد نظر خودمون رو انتخاب می کنیم و زمانی که فایل رو باز می کنیم شاهد این هستیم که زیاد شیک و زیبا نیست.

پس برای زیبا تر کردن اکولایزرمون نیاز هست که کمی تخصصی تر با افکت Audio Spectrum کار کنیم. تا انتهای ساخت اکولایزر افتر افکت چیزی باقی نمونده.

مفهوم End Point and Start Point در افکت Audio Spectrum

برای جلوه بخشیدن به اکولایزر سراغ قسمت Start Point  و End Point میریم که همونطور از اسمشون مشخصه، نشان دهنده شروع و پایان فرم Audio Spectrum ماست که ما بهتره فعلا ازشون صرف نظر کنیم و تنظیمات خاصی بهشون ندیم. با جلوه دادن به ساخت موزیک پلیر اکولایزر در افتر افکت، به مراتب خروجی جذاب تری خواهیم داشت.

تغییر ظاهر  فرم Audio Spectrum

بعد از این مرحله ما قسمتی داریم به نام Path که این قسمت به ما کمک میکنه که اگر خواستیم Audio Spectrum خودمون و به شکل و شمایل دایره ای در بیاریم، میتونیم بیایم داخل Black Solid و با ابزار مورد نظر یک دایره رسم کنیم و بعد از اون از داخل قسمت Mask و گزینه مورد نظر خودمون و none انتخاب میکنیم و سپس میایم داخل قسمت Path و Mask1 رو انتخاب می کنیم.

تبریک میگم بهتون چون شما تونستین یک Audio Spectrum با شکل و شمایل مناسبی درست کنیم.

Start Frequency و End Frequency در افتر افکت

بعد از مرحله شکل و ظاهر بخشیدن به کارمون شما رو با دو قسمت Start Frequency  و End Frequency آشنا می کنم.

این دو گزینه هم همونطور که از اسمشون مشخصه به ما شروع و پایان فرکانس هایی که داخل فرممون وجود داره رو نشون میده که ما برای فایل خودمون و آموزش به شما Start Frequency رو میزاریم روی 100 و End Frequency رو روی 200 تنظیم می کنیم.

بعد از Frequency bands ما Maximum height رو داریم که همون بالاترین مقدار بالا رفتن نوسان اکولایزر رو مشخص میکنه که خیلی در ظاهر Audio Spectrum مون تاثیر بسزایی داره.

تنظیمات Audio Duration در اکولایزر

Audio Duration یکی از اون تنظیمات بسیار ریز و ظریفی است که میتونه ظاهر فرمتون رو به سادگی تغییر بده، بنابراین باید توجه بیشتری رو برای انجام این کار اختصاص بدیم. برای اینکه بتونیم تعریفش کنیم میتونیم بگیم که Audio Duration تعداد میلی ثانیه هایی است که شما میخواهید داخل فرمتون نشون بدید.

میدونیم که توضیحش کمی سخته اما شما میتونین فقط با کم و زیاد کردن مقدار تنظیمات کاملا متوجه موضوع بشید. بقیه تنظیمات این بخش کاملا تنظیمات جزیی و به سلیقه خودتون ربط داره و شما فقط میتونین با کم و زیاد کردن اعداد مورد نظر تنظیمات فرمتون رو زیبا کنید.

کارایی افکت Minimax در Audio Spectrum

با پشت سر گذاشتن مراحل بالا میتونیم بگیم که کاره ساخت اکولایزر حرفه ای در افتر افکت به اتمام رسده اما هچنان اون ظاهر زیبا و جذابی که تو اکثر اکولایزر ها میبینید دیده نمیشه.

برای اینکه بخواهیم یکم زیباتر کنیم از افکت Minimax استفاده میکنیم. بعد از اینکه افکت Minimax رو اعمال کردیم مشاهده میکنیم که هیچ تغییری رخ نداده برای همین برمیگردیم داخل بخش Channel و در قسمت Color  باید Alpha and Color رو فعال کنیم و Radius یا همون شعاع رو بزاریم روی عدد 6.

در آموزش ساخت موزیک اکولایزر Audio Spectrum در افتر افکت به صورت کامل صفر تا صد ساخت اکولایزر در افتر افکت رو پیاده سازی کردیم.

من پروژه پخش موزیک توسط رادیو جوان رو مهندسی معکوس کردم و فایل پروژه رو براتون داخل وب سایتم در قسمت فروشگاه قرار دادم تا شما هم بتونین دانلود کنید و در جهت پروژه هاتون استفاده کنید و لذت ببرید. پروژه اکولایزر در افتر افکت رو میتونید از لینک اکولایزر رادیو جوان دانلود کنید.

در ادامه این اموزش رو هم به صورت ویدئو تهیه کردم تا به صورت تصویری هم بتونید این آموزشات رو ببیند و استفاده کنید.

اگر سوال براتون وجود داشت یا به مشکلی بر خوردید، به صورت دیدگاه مشکل خودتون رو قرار بدید تا در کمترین زمان پاسخ بدم.

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. لطفا همه موارد الزامی را تکمیل نمایید.

جدید ترین دوره آموزش پریمیر (Adobe Premiere) رضا موسی زاده - پروژه محورمشاهده جزئیات