پادکست Next Step

The Next Step Podcast

پادکست Next Step


بعد از درخواست های زیاد شما عزیزان که پرسیده بودید چطور تخصص خودم رو شروع کردم، بالاخره تصمیم گرفتیم به همراه همکار و دوست عزیزم رضا پروانلو که توسعه دهنده ی وب هست، پادکستی رو ضبط و ارائه بدیم که در اون پادکست که تماما تجربه محوره، از تجربیات تخصص خودمون صبحت کنیم و از فراز و نشیب ها و سختی و آسونی مسیر متخصص شدن بگیم. تخصص های این پادکست صرفا به فیلمبرداری یا تدوین که تخصص خودم هست و برنامه نویسی وب که تخصص رضا جان هست، خلاصه نمیشه و از تجربیات موسسین و مدیرعامل های استارتاپ ها بزرگ و کوچیک هم استفاده می کنیم.

پادکست Next Step

چطور یک تخصص را شروع کنیم؟

تو اولین قسمت از پادکست نکست استپ به این موضوع پرداختیم که چطور میتونیم یک تخصص را شروع کنیم.

شاید یکی از اصلی ترین دغدقه های ما اینه که چطور باید یک حرفه یا تخصص رو شروع کنیم. ما اول از همه سراغ تخصص های خودمون که فیلمبرداری و تدوین و برنامه نویسی هست شروع کردیم و گام به گام مسیری که باید بریم رو گفتیم.

حتما در قسمت های بعدی سراغ تخصص های دیگه هم میریم و راهنمای قدم به قدم اون ها رو براتون میگیم.

میتونید این قسمت از پادکست رو از این لینک زیر گوش بدید:

اولین قسمت از پادکست Next Step: چطور یک تخصص را شروع کنیم؟

چرا مدرک دانشگاهی مهم نیست؟

در دومین قسمت از پادکست نکست استپ به سراغ این سوال رفتیم که چرا مدرک دانشگاهی مهم نیست ؟

یک سوالی که همیشه باعث شده تا متخصصینی که به همراه فعالیت حرفه ای خودشون، درس و تحصیل خودشون رو هم پیش میبرند، نتونند تمرکز صد درصدی خودشون رو به تخصصی که دارند اختصاص بدند و همیشه گوشه ی ذهنشون درگیر این موضوع بودند که دانشگاه رو چیکار کنم؟!

ما تمام این مسائل و درد دل های متخصصین رو بحث کردیم و از اونجایی که خودمون هم در کنار فعالیت تخصصی خودمون دانشجو هم هستیم، راه حل های این مشکلات رو هم ارائه دادیم.

حتی اگر دانشگاه رو هم کنار گذاشتید و به فعالیت حرفه ایتون مشغول هستید هم این پادکست حرف جدید براتون داره.

پس حتما گوش بدید و نظرات خودتون رو هم اعلام کنید…

میتونید این قسمت از پادکست رو از این لینک زیر گوش بدید:

دومین قسمت از پادکست Next Step: چرا مدرک دانشگاهی مهم نیست؟ 

چطور اولین پروژه خودمون رو بگیریم؟

چطور اولین پروژه خودمون رو بگیریم؟ – بعد از اینکه از تجربیات خودمون گفتیم که چطور میتونید تو مسیر متخصص شدن پیش برید به این موضوع میرسیم که چطور اولین پروژه خودمون رو بگیریم؟

خیلی ها هستند که بعد از یک مدتی که سعی کردن دانش یک حوزه رو به دست بیارند و به سمت متخصص شدن پیش برند (دقیقا مثله روز های اول خودمون)، به این موضوع می رسند که خب حالا که تخصص دارم و یا تو حالت واقع بینانه، دانش مورد نیاز برای انجام یک پروژه رو دارم، چطور میتونم اولین پروژه خودم رو بگیرم؟

راه حل ها و تجریبیاتی که در این فسمت از پادکست گفتیم، شاید به دل همه نشینه. ولی چیزی که حائز اهمیته اینه که ما از این روش ها جواب گرفتیم و احتمال نتیجه گرفتن از این روش ها رو بیشتر از روش ها دیگه میدونیم.

پس حتما گوش بدید و نظرات خودتون رو هم اعلام کنید…

میتونید این قسمت از پادکست رو از این لینک زیر گوش بدید:

سومین قسمت از پادکست Next Step: چطور اولین پروژه خودمون رو بگیریم؟

چطوری روی پروژه قیمت بزاریم؟

تو این قسمت از پادکست که قسمت چهارم از فصل اول پادکست هم هست، در رابطه با این موضوع صحبت کردیم که چطور پروژه رو ارزیابی کنیم و بتونیم قیمت خوبی رو ارائه بدیم. بر خلاف باور خیلی ها که فکر میکنند پاسخ سوال چطور روی پروژه قیمت بزاریم؟ اینه که ببین پروژه چقدر بزرگه، ما بر این باور و نظر نیستیم و کاملا توضیح دادیم که نظرمون چیه و چطور میتونیم روی پروژه قیمت بزاریم.

قیمت گذاشتن روی پروژه، همیشه جز سخت ترین بخش های هر همکاری بوده، که بعضی وقت ها باعث میشه حسابی از پروژه ای که گرفتیم لذت ببریم چون قیمتی که دادیم به نظرمون درست بوده و بعضی وقت ها هم باعث میشه به هیچ عنوان سمت اون کار یا کارفرما پیدامون نشه چون فکر میکنیم با احساس می کنیم قیمتون خیلی پایین بوده و باید بالا تر از این ها میگفتیم.

پس حتما گوش بدید و نظرات خودتون رو هم اعلام کنید…

میتونید این قسمت از پادکست رو از این لینک زیر گوش بدید:

چهارمین قسمت از پادکست Next Step: چطوری روی پروژه قیمت بزاریم؟

استقلال مالی در بیست سالگی

در این قسمت از پادکست مهمان دعوت کردیم. مهمان ما احسان چرم پیشه موسس و مدیرعامل وب سایت Learnfiles.com هست. احسان از 17 سالگی وارد بازار کار شده و از همون اول هم کسب و کار خودش رو در حوزه دیجیتال و آنلاین استارت زده.

لرن فایلز یک آکادمی آموزشی آنلاینه که به صورت ویدئوی تخصص های مختلفی که مرتبط در حو.زه کامپیوتر هست رو آموزش میده. طبق صحبت های احسان چرم پیشه، لرن فایلز سومین بستر آموزش آنلاین در ایرانه که در نوع خودش بی نظیره و فرهنگ های مختلف و به روزی رو هم در آموزش آنلاین ایران ایجاد کرده.

تو این قسمت نکته ای که ما خیلی روش مانور دادیم فراز نشیب های مسیر کارآفرینی احسان چرم پیشه است. فراز و نشیب هایی که گاهی منجر به پرداخت تاوان های سنگین مالی و زمانی میشده. به نظر ما این قسمت از اون قسمت هاییه که گوش کردنش خالی از لطف نیست و اگر به فکر راه اندازی کسب و کار آنلاین به خصوص در حوزه آموزش هستید، پینشهاد میکنم حتما حتما این قسمت از پادکست نکست استپ رو گوش بدید.

پس حتما گوش بدید و نظرات خودتون رو هم اعلام کنید…

میتونید این قسمت از پادکست رو از این لینک زیر گوش بدید:

پنجمین قسمت از پادکست The Next Step: استقلال مالی در بیست سالگی

هر جایی که راحت ترید میتونید پادکست رو گوش بدید


جدید ترین دوره آموزش پریمیر (Adobe Premiere) رضا موسی زاده - پروژه محورمشاهده جزئیات